Koncert Muzyki Filmowej - James Horner - Gdynia

Już 17 listopada w Polsat Plus Arena w Gdyni odbędzie się specjalny koncert poświęcony twórczości Jamesa Hornera - autora ścieżek dźwiękowych do ponad stu hollywoodzkich filmów, w tym do najbardziej dochodowych produkcji w całej historii kina: „Avatara" i „Titanica".

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Chór Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają najsłynniejsze kompozycje Jamesa Hornera do takich filmów jak: „Avatar”, „Titanic", „Waleczne Serce", „Apollo 13”, „Chwała” oraz „Obcy”. W programie koncertu zabrzmi także najnowsza muzyka do „Avatara 2". Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent Jamesa Hornera - jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, orkiestratora i dyrygenta. W swoich niezapomnianych ścieżkach dźwiękowych niezwykle umiejętnie łączył chóralne, instrumentalne i elektroniczne brzmienia. Z powodzeniem tworzył muzykę zarówno do kina historycznego, science-fiction, dramatów, horrorów i animacji. Potrafił odmalować każdą muzyczną barwę, a w swoich wypowiedziach wielokrotnie porównywał komponowanie do malowania.

Horner w bardzo krótkim czasie stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych hollywoodzkich kompozytorów. Miał na koncie współpracę z najlepszymi muzykami na świecie i znakomitymi reżyserami, takimi jak: George Lucas, Steven Spielberg, Mel Gibson czy Olivier Stone. W 1987 roku Horner otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za muzykę do obrazu „Obcy - decydujące starcie”. Upragnione statuetki Akademii Filmowej dostał

jednak dopiero w 1998 roku za ścieżkę dźwiękową do filmu „Titanic” i za piosenkę „My heart will go on”, którą współtworzył z Willem Jenningsem.

Utwory wykonywane na żywo przez chór i orkiestrę ilustrować będzie projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Listopad 2024

17 .11

 niedziela

 19:30

Gdynia

Polsat Plus Arena Gdynia

dostępne bilety: 1951

kup bilet